Young female chef

Aktualny raport rynkowy kwiecień 2018

06.04.2018

steak
Foodservice naszą pasją

Świeży drób


Mięso indycze
Obecnie rynek jest stabilny, a ceny mocne. Gdy rozpocznie się sezon i zrobi się cieplej, należy się spodziewać wzrostu cen. Dotyczy to w mniejszym stopniu mięsa czerwonego.


Mięso kurcząt
Ceny są stabilne z wyjątkiem części piersiowych. Ze względu na zwiększony popyt należy się tutaj liczyć z podwyżkami sięgającymi 10%.


Mrożona dziczyzna i jagnięcina
W asortymencie elementów mięsa jeleniego, zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, panuje obecnie silny popyt na artykuły przetworzone na gulasz, a ceny odpowiednio wzrosły. Obserwuje się mocną pozycję asortymentu jagnięciny z Nowej Zelandii. W segmencie baraniny nastąpił tak gwałtowny wzrost popytu, że pewne artykuły, takie jak comber bez kości, są już wyprzedane.


Ameryka Południowa
Braki w dostawach z Nowej Zelandii przyczyniły się do zwiększonego popytu na jagnięcinę z Australii i Ameryki Południowej. Ceny w tym sektorze utrzymują się na wysokim poziomie.


Afryka
Mięso zwierząt egzotycznych (gatunki antylop) oraz wszystkich parzystokopytnych z Afryki Południowej jest niedostępne. Ciągle jeszcze obowiązuje zakaz importu. Ponadto niedozwolony jest przywóz mięsa strusiego z Afryki. Uchylenia zakazu można się spodziewać dopiero w następnym kwartale 2018. Dostępny jest jedynie towar z magazynów lub parzony.

tutaj przeczytasz kompletny raport rynkowy


Nasz asortyment

Auswahl an Lebensmitteln

Bogactwo asortymentu czyni CHEFS CULINAR niezawodnym partnerem. Aby sprostać wymaganiom klientów, oferujemy 10 000 sprawdzonych artykułów spożywczych i niespożywczych dla gastronomii, hotelarstwa oraz żywienia zbiorowego.

Rozpocznijmy współpracę

chefs culinar truck

Zostań klientem CHEFS CULINAR POLSKA. Korzystaj z szerokiej gamy produktów dostępnych od ręki oraz fachowej pomocy doradców kulinarnych – Jacka Fedde i Rafała Soroczyńskiego. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać indywidualną ofertę współpracy.

Aktualności

Aktualności

Sprawdź co nowego u nas słychać. Przejdź do działu aktualności.

Frühstücksauswahl

Przeglądaj wygodnie nasze katalogi

Dla Państwa wygody przygotowaliśmy katalogi z naszym asortymentem do wglądu online.