Young female chef

Aktualny raport rynkowy styczeń 2018

05.01.2018

steak
Foodservice naszą pasją

Suche produkty pochodzenia roślinnego
Migdały kalifornijskie
Potwierdziło się, że wielkości załadunków migdałów kalifornijskich w październiku 2017były jeszcze większe niż w październiku 2016. Bierze się tutaj pod uwagę największą załadowaną ilość w ciągu miesiąca. Październik 2017 z załadunkiem wielkości 246,5 miliona funtów przewyższył o 4,6% październik roku ubiegłego. Przyczynił się do tego amerykański rynek wewnętrzny z wynikiem +6,3% i działalność eksportowa z wynikiem +4,15%. W sumie jednak trzy pierwsze miesiące nowych zbiorów z wynikiem -0,2% pozostają słabsze niż w zeszłym roku. Trzeba też zwrócić uwagę, że „załadowane” nie znaczy tyle samo co „sprzedane”. Często migdały kalifornijskie są dostarczane do centralnych systemów obrotu, gdzie ze względu na natychmiastową dostępność sprzedaje się je częściowo po jeszcze wyższych cenach. Dlatego w ostatnich miesiącach następował wzrost cen aż do momentu załamania się popytu.
Tureckie orzechy laskowe
Pomimo skupu i zmagazynowania 128 000 t orzechów laskowych przez TMO (Grain Board Institution), rządowi tureckiemu nie udało się dotąd podnieść poziomu cen orzechów laskowych w euro, przy czym kompensację do pewnego stopnia zapewnił słaby kurs tureckiej liry. Wobec wysokiego poziomu cen za kilogram łuskanych orzechów laskowych wielu nabywców zaopatrzyło się na dłuższy okres bądź też do następnych zbiorów.

tutaj przeczytasz kompletny raport rynkowy


Nasz asortyment

Auswahl an Lebensmitteln

Bogactwo asortymentu czyni CHEFS CULINAR niezawodnym partnerem. Aby sprostać wymaganiom klientów, oferujemy 10 000 sprawdzonych artykułów spożywczych i niespożywczych dla gastronomii, hotelarstwa oraz żywienia zbiorowego.

Rozpocznijmy współpracę

chefs culinar truck

Zostań klientem CHEFS CULINAR POLSKA. Korzystaj z szerokiej gamy produktów dostępnych od ręki oraz fachowej pomocy doradców kulinarnych – Jacka Fedde i Rafała Soroczyńskiego. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać indywidualną ofertę współpracy.

Aktualności

Aktualności

Sprawdź co nowego u nas słychać. Przejdź do działu aktualności.

Frühstücksauswahl

Przeglądaj wygodnie nasze katalogi

Dla Państwa wygody przygotowaliśmy katalogi z naszym asortymentem do wglądu online.