Historia

Od tego się zaczęło

Historia

W 1923 r. na rynku niemieckim powstaje firma JOMO. Jej założyciel – Josef Moll z Goch nad Dolnym Renem – produkuje i dostarcza margarynę oraz inne tłuszcze jadalne do restauracji, szpitali oraz domów spokojnej starości w Niemczech Zachodnich i Środkowych.

Wybuch II wojny światowej wstrzymuje produkcję margaryny, jednak tuż po jej zakończeniu działalność rozkwita na nowo. Właściciel szczyci się świetnymi relacjami z klientami. Asortyment powiększa się, obroty rosną. Firma kupuje nowoczesne samochody dostawcze.

Lata 70.

Historia

Rozwój przedsiębiorstwa sprawia, że nie ma już możliwości zwiększenia pojemności magazynów w Goch. W 1972 r. Moll przenosi siedzibę firmy do położonej w pobliżu Goch, miejscowości Weeze, gdzie do dziś funkcjonuje Chefs Culinar West.

W tym samym roku z połączenia firm Paulsen, Hochfeld i Bartels-Langness GmbH powstaje City-Grossmarkt. To pierwszy market Cash & Carry na terenie Kiel (dziś na jego terenie znajduje się CITTI-Park). Nowo powstałe przedsiębiorstwo dostarcza towar bezpośrednio do klientów, którzy szybko polubili ten rodzaj serwisu.

Powstanie GV-Partner

Historia

Aby odpowiedzieć na zmieniające się oczekiwania rynku, właściciele City-Grossmarkt otwierają hurtownię wysyłkową oraz filie marketu w Berlinie, Flensburgu, Lubece oraz na wyspie Sylt. Rosną obroty przedsiębiorstwa, a wraz z nimi rozwija się flota samochodowa. W krótkim czasie pomarańczowo-brązowe auta City-Grossmarkt na stałe wpisują się w krajobraz niemieckich ulic.

 

Rozwijające się CITTI i JOMO w 1986 r. nawiązują współpracę pod szyldem GV-Partner. 

Dołączenie RINGEL i dalszy rozwój

Historia

Założenie wspólnej firmy JOMO-CITTI w Zorbau niedaleko Lipska stało się kamieniem milowym w historii przedsiębiorstwa. Następuje otwarcie filii RINGEL GV-Partner w Zusmarshausen. GV-Partner zaopatruje całe Niemcy: CITTI część północną, JOMO zachodnią, JOMO-CITTI wschodnią, RINGEL południową.

W 1992 r. powstaje pierwsza hurtownia wysyłkowa CITTI GV-Partner z filią w Neubrandenburgu. Dwa lata później CITTI zostaje udziałowcem JOMO Großhandel GmbH & Co. KG w Weeze. Zostają utworzone nowe magazyny wysyłkowe w Kiel i Lubece.

CITTY reaguje na zmieniające się warunki rynkowe: rosnącą świadomość konsumencką, potrzebę kompleksowej obsługi i konieczność przewidywania potrzeb klienta. Powstają centra CITTI-PARK w miastach: Flensburg, Rostock, Lubeka i Kiel, które konsekwentnie realizują nową koncepcję biznesu.

W następnych latach otwarta zostaje hurtownia wysyłkowa JOMO-CITTI w Zorbau i oddział RINGEL GV-Partner w Zusmarshausen. Jednocześnie przejmowane są kolejne podmioty: Fritz Fuhrmann GmbH & Co. KG w Poczdamie i Kreyenhop+Kluge w Bremen. 

CHEFS CULINAR. Foodservice naszą pasją

Historia

W 2013 r. Grupa GV-Partner przyjmuje nową nazwę – Chefs Culinar. Nadrzędnym celem spółki staje się ujednolicenie wartości całego przedsiębiorstwa. Pomaga w tym nazwa łącząca w sobie kompetencje szefów kuchni (Chefs) i kulinarnej pasji (Culinar).

Ideę funkcjonowania firmy dobrze oddaje także hasło marki, mówiące o tym, że dostarczanie produktów do restauracji i hoteli to dużo więcej niż tylko codzienna praca. To pasja. Klienci firmy mogą więc liczyć na pełne zaangażowanie pracowników Chefs Culinar, na dbałość o najwyższą jakość produktów i szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby.

Ekspansja zagraniczna

Pierwszy krok do umiędzynarodowienia spółki nastąpił w 2008 r. Rozpoczął się wówczas proces przejmowania duńskich firm: Hørkram Foodservice A/S, HMS Hanseatic Marine Services Group oraz ECB Kød A/S. Na terenie Danii otwarto też własną masarnię w Sorø, zwiększając powierzchnię magazynową do 30 000 m². Od 2010 r. następuje rozwój działalności na kolejnych rynkach, m.in. w Austrii (Chefs Culinar GmbH), Holandii (JOMO Foodservice), Polsce (Chefs Culinar Sp. z o.o.) i w Szwecji (Chefs Culinar AB).