vintage picture of trucks

Historia, która inspiruje? Tak, Chef!

Historia
Kiedyś i dziś: nowoczesna technologia która inspiruje.

Nasze korzenie

1923 – na rynku niemieckim powstaje firma JOMO. Jej założyciel – Josef Moll z Goch nad Dolnym Renem – produkuje i dostarcza margarynę i inne tłuszcze jadalne do restauracji, szpitali oraz domów spokojnej starości w Niemczech Zachodnich i Środkowych.
1939 – wybuch wojny wstrzymuje produkcję, jednak tuż po jej zakończeniu, działalność w zakładzie rozkwita na nowo. Właściciel szczyci się świetnymi relacjami z klientami. Asortyment powiększa się, obroty rosną. Moll zaopatruje kierowców w nowoczesne samochody dostawcze.
1972 – na skutek intensywnego rozwoju przedsiębiorstwa nie ma już możliwości zwiększenia pojemności magazynów w Goch. Moll przenosi siedzibę firmy do położonej w pobliżu Goch, miejscowości Weeze, gdzie do dziś funkcjonuje Chefs Culinar West. 
1972 – z połączenia firm Paulsen, Hochfeld i Bartels-Langness GmbH powstaje City-Grossmarkt. To pierwszy market Cash & Carry na terenie Kiel (dziś na jego terenie znajduje się CITTI-Park). Nowo powstałe przedsiębiorstwo dowozi towar bezpośrednio do klientów, którzy szybko upodobali sobie ten rodzaj serwisu. 
Chcąc sprostać oczekiwaniom rynku, właściciele City-Grossmarkt otwierają hurtownię wysyłkową oraz filie marketu w Berlinie, Flensburgu, Lubece oraz na wyspie Sylt. Rosną obroty firmy, a wraz z nimi flota samochodowa. W krótkim czasie pomarańczowo-brązowe auta City-Grossmarkt na stałe wpisują się w krajobraz niemieckich ulic. 
Rozwijające się CITTI i JOMO nawiązują współpracę pod szyldem CV-Partner. Założenie wspólnej firmy JOMO-CITTI w Zorbau niedaleko Lipska stało się kamieniem milowym w historii przedsiębiorstwa. Następuje otwarcie filii RINGEL GV-Partner w Zusmarshausen.
CV-Partner zaopatruje całe Niemcy: CITTI część północną, JOMO zachodnią, JOMO-CITTI wschodnią, RINGEL południową.
1990–1991 – otwarcie marketów CITTI w Stralsundzie i Rostocku. 
1992 – powstaje pierwsza hurtownia wysyłkowa CITTI GV-Partner z filią w Neubrandenburgu.
1994 – CITTI zostaje udziałowcem JOMO Großhandel GmbH & Co. KG w Weeze. Powstają nowe magazyny wysyłkowe w Kiel i Lubece.
1995 – w Stralsundzie powstaje centrum handlowe STRELAPARK. CITTY reaguje na zmieniające się warunki rynkowe: rosnącą świadomość konsumencką, potrzebę kompleksowej obsługi i konieczność przewidywania potrzeb klienta. Powstają centra CITTI-PARK w miastach: Flensburg, Rostock, Lubeka i Kiel, które konsekwentnie realizują nową koncepcję biznesu.  
1996 – otwarcie nowej hurtowni wysyłkowej JOMO-CITTI w Zorbau niedaleko Lipska. 
1999 – otwarcie oddziału RINGEL GV-Partner w Zusmarshausen niedaleko Augsburga.
2002 – przejęcie firmy Fritz Fuhrmann GmbH & Co. KG w Poczdamie. Rozwój działalności w Berlinie.
2005 – przejęcie firmy Kreyenhop+Kluge w Bremen. Zintegrowanie jej z oddziałem w Hamburgu.

Pod szyldem Chefs Culinar

2013 – Grupa GV-Partner przyjmuje nową nazwę – Chefs Culinar. Nadrzędnym celem spółki staje się ujednolicenie wartości całego przedsiębiorstwa. Pomaga w tym nazwa łącząca w sobie kompetencje szefa kuchni (Chefs) i kulinarną pasję (Culinar). 

Umiędzynarodowienie

2008–2010 – przejęcie duńskich firm Hørkram Foodservice A/S, HMS Hanseatic Marine Services Group oraz ECB Kød A/S jako pierwszy krok do umiędzynarodowienia spółki. Otwarcie na terenie Danii własnej masarni w Sorø, powiększenie powierzchni magazynowej do 30 000 m².

Od 2010 – systematyczna aktywność zagraniczna, m.in. w Austrii (Chefs Culinar GmbH), Holandii (JOMO Foodservice), Polsce (Chefs Culinar Polska) i Szwecji (Chefs Culinar AB).
 

chefs culinar trucks

Firma

Logistyka szyta na miarę? Tak, Chef!

soccer strategy on a blackboard

Strategia

Poznaj wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy

Dane & Fakty

 

  • 5 edycji targów Poznań Vision
  • 7 oddziałów na terenie całego kraju
  • 60 samochodów dostawczych
  • 300 pracowników
  • 12 000 artykułów w ofercie