Dawid Grucel

Mieszka i pracuje w Krakowie, tam też zaczynał swoją przygodę z gotowaniem w najlepszych restauracjach pod okiem francuskich szefów kuchni. Wraz z Poland National Culinary Team reprezentował Polskę na największych branżowych wydarzeniach, takich jak Culinary World Cup Luxembourg 2018 oraz IKA Culinary Olympics Stuttgart 2020. Jako osobisty kucharz Narodowej Reprezentacji Polskiej Siatkówki od 2019 gotuje na najważniejszych zgrupowaniach kadry.

Pracował jako szef kuchni w wielu znanych restauracjach, zdobywając wyróżnienia w żółtych przewodnikach Gault & Millaut. Jako chef i sous chef z powodzeniem realizował swoje kulinarne pasje między innymi w hotelu Radisson Blu i restauracji Garden w Krakowie, a także w hotelu Bachledówka w Czarnym Dunajcu. Był również executive chefem w Hilton Garden Inn Kraków Airport.

Mieszkając przez kilka lat w Irlandii, pracował na stanowiskach chefa w hotelu Radisson Blu St. Helen’s Hotel w Dublinie, chefa de partie w Aran Islands Hotel oraz sous chefa w Harbour Hotel Galway. To wtedy odnalazł w sobie prawdziwą kulinarną pasję i zamiłowanie do kuchni śródziemnomorskiej. Dziś łączy to wszystko z tradycyjną kuchnią polską, odkrywając ją na nowo. Jesteś tak dobry jak twoje ostatnie danie – z tą myślą każdego dnia szuka nowych wyzwań.