BEEF CULINAR - Mięso nie z tego świata

BEEF CULINAR  to 100% argentyńska wołowina klasy premium z ras Angus i Hereford

Jak wołowina, to tylko z Argentyny

Argentyńska wołowina nie bez powodu ma opinię jednego z najsmaczniejszych mięs świata. Dorastające na rozległych przestrzeniach równin Ameryki Południowej bydło ma nieograniczony całoroczny dostęp do soczystej trawy. Łagodny klimat i naturalne warunki prowincji San Luis, Córdoba, La Pampa i Santa Fe sprzyjają zrównoważonej hodowli. Zwierzęta najlepszych ras mogą się tam swobodnie przemieszczać po rozległych terenach w poszukiwaniu ulubionego pokarmu i pić wodę z naturalnie czystych zbiorników Pampy. To właśnie ciągłe bycie w ruchu i dieta bogata w zioła zapewniają pożądaną marmurkowatość mięsa i jego wyjątkowy smak.

Najlepsze mięsne rasy Angus i Hereford

argentynska wolowina

W regionie Dan Luis nasi dostawcy prowadzą głównie hodowlę ras Angus i Hereford. To prawdopodobnie najbardziej zrównoważone pod względem cech osobniczych rasy bydła mięsnego na świecie, nieustannie rozwijane przez odpowiedni chów i optymalne strategie krzyżowania. Zwierzęta mają proporcjonalną budowę ciała i łatwo dostosowują się do warunków otoczenia – wilgotności i temperatury. Ich spokojny charakter i głębokie wypełnienie tułowia sprawiają, że świetnie nadają się do hodowli na pastwiskach. Ciągły ruch gwarantuje dobre wykształcenie mięśni, a roślinność pastwiskowa, typowa w tych szerokościach geograficznych, sprawia, że mięso ma doskonały aromat i charakterystyczną strukturę.

Idea „farm to fork”

Mięso pozyskujemy wyłącznie od sprawdzonych producentów, którzy są w stanie sprostać naszym wymaganiom w zakresie hodowli, przetwarzania i jakości mięsa. Wśród nich znalazło się wiele farm rodzinnych, które od pokoleń utrzymują rasy dające wysokiej jakości mięso. Nasza współpraca opiera się na zaufaniu oraz kontroli procesu produkcji na każdym jego etapie. Dzięki temu produkty w pełni wpisują się w ideę „farm to fork”.

Jakość pod kontrolą

Produkcja wolowiny pod kontrola

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat profesjonalnie zarządzane hodowle stworzyły specjalną infrastrukturę do tego, by usprawnić przebieg łańcucha przetwórczego. Dzięki temu zarówno ochrona dobrostanu, utrzymanie zwierząt i ich kontrola weterynaryjna, jak i proces przetwarzania oraz dystrybucji są ze sobą ściśle powiązane. To z kolei gwarantuje utrzymanie wysokich standardów jakościowych w drodze od producenta do konsumenta.

Produkcja krok po kroku

Dział zarządzania jakością Chefs Culinar bacznie śledzi przebieg produkcji, której poszczególne etapy są dokładnie udokumentowane: od identyfikowania pochodzenia mięsa, przez bezpieczny transport do ubojni, humanitarny ubój, rozbiór, po warunki transportu do konsumenta. Przywiązujemy szczególną wagę do przestrzegania aktualnych przepisów w zakresie dobrego traktowania zwierząt oraz standardów higieny. Wymagamy od producentów, by transport bydła do ubojni trwał nie dłużej niż jeden dzień, a także by na terenie rzeźni znajdowały się odpowiednio duże, chronione przed wysokimi temperaturami, zadaszone powierzchnie, w których zwierzęta są przetrzymywane. Stała kontrola gwarantuje też, że sam ubój odbywa się wyłącznie w zakładach posiadających certyfikaty BRC i ISO 22000. Specjaliści Chefs Culinar na miejscu nadzorują rozbiór, pakowanie i wysyłkę porcjowanego mięsa, które w drodze do Europy dojrzewa przez około 4 tygodnie. Po przybyciu do naszej przetwórni poddawane jest ponownej kontroli przed kolejnym rozbiorem.

German trim – cięcie idealne D

BEEF CULINAR

Dzięki idealnemu cięciu nasz rostbef, filet i biodrówkę oferujemy bez okrywy tłuszczowej. Stek z biodrówki oddzielamy przy środkowym ścięgnie, a samo ścięgno usuwamy. W ten sposób otrzymujemy najwyższej jakości mięso w kawałkach, ograniczając straty surowca. Naturalnie nasza oferta obejmuje również porcjowanie wołowiny na życzenie klienta, który wybiera rodzaj cięcia, wagę i opakowanie wewnętrzne zgodnie z zapotrzebowaniem.

Doświadczenie czyni mistrza

Nasi rzeźnicy mają kilkudziesięcioletnią praktykę w rozbiorze wysokiej jakości mięsa. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że doskonałe cięcie to prawdziwa sztuka. Dzięki niemu na patelni, w garnku albo na grillu ląduje idealny kawałek wołowiny, który trafi w najwybredniejsze gusta.