Doskonałe zaopatrzenie i najlepsza obsługa branży gastronomicznej

Co wyróżnia Chefs Culinar? Szeroki i dostępny w skali całego kraju asortyment, najnowocześniejsze technologie magazynowania, świetnie zorganizowana i przyjazna środowisku logistyka oraz najwyższa jakość obsługi.

Chefs Culinar. Kim jesteśmy?

Jesteśmy firmą o niemieckich korzeniach, która działa na rynku gastronomicznym od blisko 100 lat. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i koncentracji wyłącznie na food serwisie doskonale rozumiemy branżę i potrafimy odpowiedzieć na jej potrzeby. Wyróżnia nas kompleksowa obsługa - poza hurtową sprzedażą żywności oferujemy także szeroki wachlarz usług doradztwa oraz wsparcia w codziennym prowadzeniu biznesu.

Zależy nam przede wszystkim na budowaniu długotrwałych relacji, opartych na zaufaniu. Nasz zespół każdego dnia dba o to, aby wszyscy klienci otrzymali produkty najwyższej jakości i to z nich tworzyli najlepsze dania dla swoich gości. Dzięki współpracy z nami klient ma możliwość realizacji kompletnych zamówień w jednej dostawie i zyskuje pewność, że wszystkie produkty dotrą do niego zawsze świeże i zawsze na czas.

Zaufało nam już wiele polskich restauracji, hoteli i firm cateringowych… Ty możesz być kolejny.

Wspólny sukces smakuje najlepiej!

Zespół

Nasz zespół w Polsce liczy na dzień dzisiejszy ponad 400 osób. Są wśród nich doradcy kulinarni, doradcy klienta, konsultanci telefoniczni, kupcy, logistycy… Każda z tych osób to doświadczony profesjonalista, który każdego dnia dba o to, aby zapewnić Ci najwyższą jakość świadczonych usług. Bez względu na to, czy prowadzisz sezonowy bar przy plaży, hotel, restaurację, czy pracowniczą stołówkę, jesteśmy dla Ciebie i zawsze możesz na nas liczyć.

Dummy

Asortyment

Nasz asortyment obejmuje pełen przekrój produktów dla gastronomii: od tłuszczów, nabiału, przypraw…, przez świeże mięsa, ryby, warzywa i owoce, proste w przygotowaniu dania convenience, aż po napoje bezalkoholowe i najlepsze wina. Ofertę stanowią:

  • polskie produkty pochodzące od sprawdzonych, lokalnych producentów;
  • wyjątkowe przysmaki kuchni z całego świata;
  • niemieckie specjały, których jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce;
  • doskonałe produkty marek własnych unikalnej jakości.

Produktom spożywczym towarzyszy szeroka oferta wyposażenia dla gastronomii: zastawa stołowa, akcesoria kuchenne, czy specjalistyczne środki czystości wykorzystywane w każdej kuchni.

Gwarantujemy asortyment dla gastronomii od A do Z!

 

Magazynowanie i logistyka

Wiemy, że oczekujesz zawsze świeżych produktów, dostarczonych na czas, dlatego nieustannie inwestujemy w nowoczesne technologie magazynowania i świetnie zorganizowaną, przyjazną środowisku logistykę.

W 2021 roku w Wiskitkach koło Warszawy otworzyliśmy najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne dla gastronomii, które stanowi serce naszej organizacji.

Znajduje się w nim magazyn o powierzchni około 40 000 m2, podzielonej na osiem osobnych stref temperaturowych: dla produktów suchych, chłodzonych i mrożonych, z automatyczną regulacją temperatury i wilgotności.

Dummy

Mieści on szeroki, ujednolicony w skali kraju asortyment i z niego zaopatrujemy całą Polskę poprzez punkty przeładunkowe ulokowane w kluczowych polskich miastach. Punkty te tworzą sieć zapewniającą krótkie drogi transportu, dzięki czemu jesteśmy w stanie dotrzeć z pełnym asortymentem wszędzie tam, gdzie nas potrzebujesz.

Nasza bogata flota własnych, nowoczesnych aut dostawczych gwarantuje zachowanie jakości produktów podczas transportu. Samochody posiadają trzy wydzielone strefy: komorę niechłodzącą, komorę chłodzącą do 7°C i komorę głęboko mrożącą do -25°C. Szczególną uwagę przykładamy do odpowiedniego zabezpieczenia świeżych warzyw i owoców oraz innych produktów delikatnych, aby nie uległy uszkodzeniu. Dzięki temu możemy transportować jednocześnie różne produkty z pewnością, że każdy z nich przewożony jest w optymalnych warunkach i temperaturze, a także że dotrze do Ciebie w nienaruszonym stanie.

Jakość przede wszystkim!

Gotowi na świeżą dostawę? Tak, Chef!

Profesjonalne doradztwo i wsparcie

Nasz doświadczony zespół doradców kulinarnych i najlepszych doradców klienta jest codziennie do Twojej dyspozycji. Możesz liczyć na ich wsparcie w zakresie:

  • opracowania odpowiedniego menu,
  • kalkulacji optymalnego food costu,
  • doboru odpowiedniego asortymentu.

W Wiskitkach działa również Chefs Atelier – wyjątkowa akademia, stworzona specjalnie z myślą o naszych klientach. To miejsce, w którym dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, gdzie prowadzimy ciekawe i inspirujące warsztaty, szkolenia, a także pomagamy w praktycznym prowadzeniu biznesu.

Na każdym kroku możesz na nas liczyć!

Chefs Atelier

Jak to się zaczęło? Kilka słów o historii Chefs Culinar

Początki naszej firmy sięgają 1923 r., kiedy to w Niemczech Josef Moll z Goch nad Dolnym Renem założył firmę JOMO. Zajmowała się ona produkcją i dostarczaniem margaryny oraz innych tłuszczów jadalnych do restauracji, szpitali oraz domów spokojnej starości.

Przez kolejne lata firma stale umacniała swoją pozycję na rynku poszerzając oferowany asortyment i rozwijając siatkę logistyczną z własną flotą samochodową. Główny nacisk od samego początku kładziony był na dostosowanie koncepcji biznesu do potrzeb klientów, którzy oczekiwali kompleksowej obsługi, nie tylko dostaw produktów.

Sama nazwa firmy, która w 2013 r. została zmieniona na Chefs Culinar doskonale odzwierciedla profil działalności - to połączenie kompetencji szefów kuchni (Chefs) i kulinarnej pasji (Culinar).

Konsekwencja w działaniu i jakość świadczonych usług pozwoliły firmie osiągnąć w Niemczech pozycję lidera. Z biegiem lat pojawiła się również chęć zdobycia nowych rynków, stąd obecność Grupy Chefs Culinar w Danii, Szwecji, Holandii, Austrii, a od 2012 r. także w Polsce.

Dziś w Europie posiadamy 18 oddziałów, więc możemy powiedzieć, że działamy globalnie, a dzięki licznym punktom przeładunkowym lokalnie, zawsze blisko naszych klientów i niezawodnie.

Więcej informacji o naszej grupie i filozofii działania znajdziesz tu: https://www.chefsculinar.com/