wstecz

Cristina Catese - Trener Kulinarny

Rodowita Rzymianka, trenerka kuchni włoskiej, stylistka dań i specjalistka od dekoracji stołu.

„Nowe pokolenie jest naszą przyszłością, a my - jako dorośli i doświadczeni - musimy je prowadzić, poprzez kulturę i wiedzę, ku jaśniejszemu jutru!"

"Chcę przekazać młodym ludziom moją wiedzę, dyscyplinę i sposób radzenia sobie w życiu zawodowym, aby pomóc im się rozwijać, być szczęśliwymi i spełnionymi, tak jak ja.

Mam szczęście, bo mam rodzinę, która mi w tym pomogła, i pochodzę z kraju, w którym są najlepsze produkty i instrukcje, dlatego chcę się nimi dzielić. Ten projekt jest kwintesencją mojego sposobu myślenia: merytokracja! Kto pracuje więcej, ma czegoś więcej!!! I dziękuję Akademii, ponieważ za darmo pomaga grupie dzieci osiągnąć cel, dojrzałość, która pozwoli im żyć pełnią i pięknem życia."

 

Cristina Catese to rodowita Rzymianka. Gotowanie jest tak nieodłączną częścią jej życia, że właściwie nie pamięta, czy jej pierwsze doświadczenia kuchenne rozpoczęły się w tym samym czasie, kiedy stawiała swoje pierwsze kroki, czy też może wcześniej… 

Od dziecka pasją Cristiny było tworzenie: dań, ubrań, dodatków, dekoracji – rzeczy mniej lub bardziej użytkowych, ale zawsze pięknych. Dzięki wsparciu rodziców poznała wiele technik malowania, dekorowania, kolażu, szycia, tworzenia mozajek. Wiedzę tę wykorzystuje każdego dnia, dekorując stoły, szyjąc, tworząc stylizacje sobie i znajomym oraz od trzech lat projektując zabawki dla „Smykałka”. 

Najważniejsi w życiu Cristiny są ludzie, wszystko dzieje się przez nich, z nimi i dla nich. To od ludzi Cristina dostaje energię, dlatego też kocha się z nimi spotykać i wzajemnie inspirować. To właśnie miłość do bycia z ludźmi i gotowania zaważyła na decyzji o dzieleniu się zarówno wiedzą, doświadczeniem jak i miłością podczas warsztatów. Cristina ma fantastyczną wyobraźnię, która pomaga jej: gotować, kreować zabawki, tworzyć stylizacje. Jest jednak coś, czego nie umie sobie wyobrazić – to życie bez gotowania, bez kuchni. Dlatego też cały dzień gotowania zawodową i tak wieńczy gotowaniem w domu – dla siebie, dla znajomych, dla przyjemności. 

Dni wolne Cristina spędza z przyjaciółmi, gotując lub poznając nowe smaki w ulubionych restauracjach, biega, trenuje i śpiewa pod prysznicem, jak wtedy, gdy była nastolatką w zespole popowym. Zawsze uśmiechnięta, energiczna, i niezwykle optymistyczna, jest idealnym przykładem osoby, z którą warto przebywać i od której należy się uczyć – nie tylko gotowania, ale także podejścia do życia i do ludzi…