wstecz

Dawid Gaboriaud - Trener Kulinarny

Szef Kreatywny Belvedere Catering by Design

"Gotować może każdy, nauczyć się podstaw i techniki też, natomiast to co wyróżnia dobrego kucharza od fantastycznego kucharza i mistrza to pasja i zaangażowanie."

"Gdy 12 lat temu rozpocząłem swoją przygodę z kulinariami w Polsce, nie było akademii i już za „stary” byłem aby udać się do szkoły gastronomicznej :) Na szczęście na swojej drodze spotkałem wielu kucharzy, miłośników dobrego jedzenia, producentów i rolników, od których sporo się nauczyłem.

Ciężka praca, odrobina szczęścia i zapał do poznawania nowych rzeczy doprowadziły mnie tu, gdzie jestem dzisiaj. Gotować może każdy, nauczyć się podstaw i techniki też, natomiast to co wyróżnia dobrego kucharza od fantastycznego kucharza i mistrza to pasja i zaangażowanie.

Tę energię, chęć do nauki i działania znalazłem w 24 uczniach, którzy dołączyli do Akademii Mistrzów Smaku. Tym bardziej cieszę się, że zostałem zaproszony do wspaniałej i wyjątkowej kadry kucharzy i trenerów w celu dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami."

 

To znana postać w świecie gastronomii, kucharz młodego pokolenia z bogatym doświadczeniem kulinarnym zdobytym podczas organizacji imprez, warsztatów i pokazów live cooking. Brał udział w przyrządzeniu serwowanej kolacji podczas akcji „Goût de France” w Ambasadzie Francuskiej, w przygotowaniu i prowadzeniu pokazów kulinarnych z francuskim profesorem Hervé This, twórcą kuchni molekularnej oraz znanymi szefami kuchni wyróżnionymi gwiazdkami Michelin: Pierre Gagnaire, Alain Passard czy Andrea Camastra. Współpracuje z takimi markami jak Almette, Nespresso Professional, Kotlina Natury, Winiary czy Aperol.

Prowadził autorski program podróżniczo-kulinarny „David w Europie” przez 5 sezonów na kanale Kuchnia+. Współprowadził program „Bitwa na Smaki”. Regularnie gotuje w  kuchni programu śniadaniowego „Dzień Dobry TVN”. Jest autorem książki kucharskiej „Coś francuskiego”, w której obala mity kuchni francuskiej. Od 3 lat zasiada w jury konkursu „Kukbuk poleca”, promującego lokalne, sezonowe produkty oraz żywność wytwarzaną przez rzemieślników i małych producentów w Polsce.

David ma francusko-polskie korzenie, dzięki czemu od dzieciństwa zgłębiał kulinaria obu krajów. Podróżuje w różne zakątki świata w poszukiwaniu nowych smaków, poszerzając tym samym swoją wiedzę na temat różnych kuchni świata i najnowszych trendów kulinarnych. Jest ceniony za swoją charyzmę, otwartość oraz pasję do kulinariów.