wstecz

Elżbieta Nitsze - Prezes Zarządu Belvedere Gourmet Group

Przeczytajcie co mówi o projekcie Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere jego pomysłodawczyni.

„Uważam, że każdy ma w sobie dar wpływania na rzeczywistość i jej kreowania".
 

"Pytana, w ostatnim czasie wielokrotnie, skąd pomysł na powołanie do życia zupełnie nowej akademii kulinarnej, mam dla wszystkich jedną prostą odpowiedź. Rynek HoReCa, w szczególności po czasie poturbowania go przez dwa długie lata pandemii, potrzebuje świeżych inicjatyw, pasjonatów je kreujących, a także organizatorów poświęcających swoje zasoby na opiekę nad wartościowymi projektami. Stąd też wszystko zaczęło się właśnie od prostej myśli w głowie… od chęci działania. Z dumą mogę powiedzieć, że zgromadziliśmy prestiżowe grono fachowców, którzy chcą podążać za zmianami dla branży i współtworzyć jej przyszłość, zaszczepiając miłość do jedzenia i gotowania jeszcze na etapie edukacji w szkołach ponadpodstawowych.

Uważam, że każdy ma w sobie dar wpływania na rzeczywistość i jej kreowania. Taką właśnie kreacją nowej lepszej rzeczywistości polskiej gastronomii jest Akademia Mistrzów Smaku by Belvedere. Nowy koncept kulinarny, który w swoim założeniu ma dbać o praktyczne doskonalenie zawodowe młodzieży, budować prestiż zawodu gastronoma, wpływać na podnoszenie poziomu edukacji i zapalać rynek wartościową energią.

Pozytywny wpływ Akademii widać już teraz poprzez osoby identyfikujące się z jej ideą i chcące być jej częścią. Mam tutaj na myśli: szefów kuchni będących trenerami Akademii, ekspertów mających prowadzić wykłady teoretyczne, media chętnie piszące o naszych działaniach, firmy będące sponsorami-mecenasami, instytucje wpierające nas merytorycznie i oczywiście dyrekcję szkół oraz samych uczniów, chcących dostać się w poczet uczniów Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere. Takie reakcje na nasz pomysł zachęcają do włożenia jeszcze większej energii w tworzenie pierwszej edycji, która jest roczną darmową nauką dla najzdolniejszej młodzieży, kształcącej się na kierunkach gastronomicznych w Polsce.

Utwierdza mnie to w przekonaniu, że nasza idea jest słuszna i prawdziwa. Możemy realnie podnieść poprzeczkę jakości serwisu  i doznań smakowych oraz wykształcić prawdziwych Mistrzów Smaku, których wkrótce spotkamy w najlepszych polskich restauracjach." – wyjaśnia Elżbieta Nitsze, pomysłodawca i organizator Akademii, Prezes Belvedere Gourmet Group.