wstecz

Maciej Rosiński - Trener Kulinarny

Wielokrotnie nagradzany doskonały kucharz i cukiernik.

"Cieszy mnie fakt, że mogę przekazać swoją wiedze i umiejętności młodszemu pokoleniu."

"Z wielką przyjemnością wspieram inicjatywy pozwalające rozwinąć skrzydła młodym ludziom. Kiedy usłyszałem o nowym projekcie Akademii Mistrzów Smaku , nie zastanawiałem się długo, tylko od razu wyraziłem swoje poparcie. Cieszy mnie fakt, że mogę przekazać swoją wiedze i umiejętności młodszemu pokoleniu."

 

Podczas blisko 20-letniej kariery zawodowej realizuje się jako szef kuchni, szkoleniowiec i konsultant branży gastronomicznej. Od 2007 do 20 18 roku pełnił funkcję Szefa kuchni w jednej z najlepszych w tym okresie łódzkich restauracji Affogato, dla której m.in. zdobył dwie czapki Gault&Millau (w 2017 oraz w 2018 r.). W 2016 roku był trenerem Narodowej Reprezentacji Polski Juniorów w dziedzinie wyrobów cukierniczych i deserów. W tym samym roku został nominowany przez Poradnik Restauratora do tytułu Szefa Roku. Rok później, jako reprezentant Polski, zdobył brązowy medal na Marco Polo Cup w Szanghaju. Został nominowany przez „żółty przewodnik” do tytułu Szefa Jutra oraz uzyskał tytuł Ambasadora Łódzkiej Gastronomii w Łódzkich Nagrodach Kulinarnych. Jako Juror zasiadał między innymi w Chefs Culinar Cup (2016, 2017 i 2018 r.), w Kulinarnym Pucharze Polski (2017 r.) i Mistrzostwach Polski w przygotowaniu deseru talerzowegow 2018 r.

Jak zaznacza, nie lubi kategoryzować się w konkretnej dziedzinie kulinarnej. To co go wyróżnia, to swoista wszechstronność kulinarna – jako utytułowany szef kuchni z sukcesem spełnia się również jako technolog, artysta i trener cukierniczy. Jako jedyny specjalista kuchni słonej w Polsce jest jednocześnie ambasadorem marki Callebaut, wykładowcą w Chocolate Academy oraz w Międzynarodowej Szkole Kulinarnej Ashanti w Łodzi.