wstecz

Magdalena Wasilewska (New West Side)

O tym, co w gastronomii i podejściu do klienta liczy się najbardziej, o wyzwaniach towarzyszących zarządzaniu restauracją w Polsce, o pięknie zmian w przyrodzie, które można obserwować w Parku Szczęśliwickim i o ciągłym dążeniu do ideału opowiada nam Magdalena Wasilewska, manager restauracji New West Side na warszawskiej Ochocie.

Tego nie można restauracji New West Side odmówić – lokalizację macie nieziemsko piękną. Czy pracując w takim miejscu aż chce się szybciej rano wstawać z łóżka?

To prawda, wstaje się lepiej, zwłaszcza że możemy obserwować wszystkie zmiany, jakie zachodzą wraz z porami roku, na co nie każdy ma szansę. :) Wiosną przyroda budzi się do życia, rośliny zaczynają kwitnąć, pojawiają się pierwsze zielone pędy i liście. Lato to czas pełen koloru, rośliny są intensywnie zielone, a kwiaty kwitną bukietami. Jesienią liście drzew zmieniają kolor na czerwony, żółty i pomarańczowy, tworząc magiczne pejzaże. Zima przykrywa krajobraz białym puchem, drzewa mają gołe gałęzie, a ziemia pokryta jest śniegiem.

Brzmi cudownie. :) Zdradzisz nam może, skąd wziął się pomysł na nazwę restauracji?

Oczywiście! Pomysł na nazwę restauracji New West Side wziął się stąd, że lokalizacja restauracji znajduje się na zachodniej stronie miasta (West Side), a dodanie słowa "New" miało podkreślić świeży i nowoczesny charakter lokalu.

Czym zajmowałaś się w życiu, zanim zajęłaś się zarządzaniem restauracją?

Pracowałam w różnych restauracjach Warszawskich! :)

Jak to jest być managerem restauracji w polskich realiach gastronomii? Dobrze, niedobrze, łatwo, niełatwo?

Bycie managerem restauracji jest zarówno wyzwaniem, jak i satysfakcjonującym doświadczeniem. Fajnie jest mieć możliwość zarządzania personelem, organizowania pracy, a także podejmowania decyzji dotyczących menu i obsługi klienta, ale branża gastronomiczna w Polsce jest bardzo konkurencyjna, co sprawia, że nie brakuje wyzwań i stresu.

Brzmi to, jakbyś pomimo trudności bardzo lubiła swoją pracę. Co podoba Ci się w niej najbardziej?

Najbardziej lubię to, że mam możliwość rozwoju i uczenia się nowych rzeczy każdego dnia. Ponadto uwielbiam współtworzyć New West Side z interesującymi ludźmi, współpracować i rozwiązywać problemy. Odpowiedzialność za wykonywane zadania daje mi satysfakcję i poczucie spełnienia!

To może teraz… O jedzeniu! Potraw z jakich regionów świata można u Was skosztować?

W naszej restauracji można skosztować potraw z przeróżnych zakątków świata. Oferujemy bogaty wybór dań międzynarodowych, aby zaspokoić gusta każdego klienta.

Zajmujecie się także organizacją przyjęć i imprez. Jak wygląda proces przygotowywania takiego wydarzenia z Twojej perspektywy?

Na pewno należy do intensywnych! W pierwszej fazie ustalamy najważniejsze szczegóły, przygotowujemy podstawową ofertę, która jest dla nas punktem wyjścia; potem dokonujemy modyfikacji menu, ustalamy charakter wystroju… Najbardziej lubię ten czas zaraz po imprezie, kiedy mogę spokojnie usiąść, wziąć głęboki oddech i powiedzieć: „udało się”. I lecieć dalej! :)

Spotkania rodzinne i biznesowe to jedno – ale organizujecie też wesela! Z lokalizacji w takim miejscu i z taką renomą pewnie nie możecie opędzić się od chętnych? :)

Zgadza się. Faktycznie przyciągamy wiele osób planujących swoje wymarzone przyjęcie ślubne. Staramy się zawsze sprostać oczekiwaniom naszych klientów i zapewnić im niezapomniane przeżycia podczas ich wyjątkowego dnia. Jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią tak ważnych chwil w życiu naszych gości!

Jako manager zajmujesz się także nadzorowaniem zaopatrzenia kuchni. Znajdywanie jakościowych produktów w dobrych cenach to duża gimnastyka?

Jako manager stale poszukuję wraz z Szefem Kuchni najlepszych jakościowo produktów w korzystnych cenach, aby zarówno zapewnić naszym klientom wysoką jakość potraw, ale i dbać o koszty funkcjonowania restauracji. Dlatego współpracuję z dostawcami takimi jak Chefs Culinar, którzy oferują szeroki wybór produktów spożywczych wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach. Dzięki nim mogę zaopatrzyć naszą kuchnię w najświeższe składniki. To jeden z najważniejszych aspektów mojej pracy – mieć pewność, że nasze dania są przygotowywane z najlepszych składników! :)

Z jak dużą ekipą pracujesz?

W restauracji pracuje nas około 15 osób.

A jakich gości najczęściej do siebie przyciągacie? Chętnych na wystawną kolację czy może bardziej na drinka i dobrą przekąskę?

Przede wszystkim przyciągamy gości, którzy lubią dobre jedzenie i dobrą atmosferę. :) Warto wpaść do nas na porządny posiłek, ale oczywiście równie chętnie zapraszamy na drinki i przekąski. Ważne jest dla nas, aby nasi goście czuli się komfortowo i miło spędzili czas w naszym towarzystwie.

Skoro już mowa o gościach – które miesiące w roku są w New West Side najbardziej zapracowane?

Ze względu na to, że nasza restauracja zlokalizowana jest w Parku Szczęśliwickim, najbardziej zapracowane są dni słoneczne. Potem oczywiście dni przedświąteczne!

Na koniec o przyszłości – masz jakieś plany na dalszy rozwój Waszego lokalu? Podzielisz się jakimiś ciekawymi nowinami lub zapowiedziami?

Tak! Aktualnie rozważamy możliwość rozbudowy naszego lokalu, aby stworzyć dodatkową przestrzeń dla naszych gości, a także żeby wprowadzić nowe atrakcje. Pracujemy też nad wprowadzeniem specjalnych promocji i wydarzeń tematycznych, aby jeszcze bardziej urozmaicić doświadczenie naszych klientów. Bądźcie na bieżąco, aby nie przegapić żadnych nowości!