wstecz

Michał Toczyłowski - Trener Kulinarny

Kucharz, food stylista, autor książek kulinarnych.

„W tym zawodzie nie ma lepszej możliwości rozwoju niż współpraca z innymi szefami kuchni”

"Zaangażowałem się w ten projekt dlatego że sam niedawno byłem na miejscu tych wszystkich uczniów którzy pretendują do zostania kucharzami/szefami kuchni. W tamtym momencie też potrzebowałem wsparcia, motywacji i możliwości poznania nie tylko nowych technik czy przepisów, ale również nowych kucharzy którzy podzieliliby się ze mną swoją wiedzą, doświadczeniem czy spostrzeżeniami na temat choćby nowych trendów w gastronomii. Teraz angażując się w ten projekt mogę pomóc młodym, którzy są w tym miejscu w którym ja byłem 8 lat temu. 

Akademia jest dla mnie nie tylko genialnym pomysłem na wsparcie młodych adeptów sztuki kulinarnej, ale również formą edukacji dla samego mnie bo w tym zawodzie nie ma lepszej możliwości rozwoju niż współpraca z innymi szefami kuchni co właśnie w ramach Akademii będziemy czynić."

 

Kucharz, food stylista, autor książek kulinarnych, kulinarny ghostwriter, producent kulinarnych treści wideo.

Michał rozpoczął swoją przygodę z gastronomią w 2011 roku od początku szkoły średniej. Pracował w takich restauracjach jak: Nabo, Nolita Restaurant, Sowa i Przyjaciele, Bez Tytułu. Odbył roczny staż w Atelier Amaro. 

W gotowaniu najważniejsza jest dla niego pokora, a jego ulubionym kierunkiem jest comfort food. Dziś na co dzień prowadzi warsztaty kulinarne, stylizuje potrawy do sesji zdjęciowych, realizuje kulinarne nagrania wideo i pisze przepisy kulinarne dla jedzeniowych marek. 

Jest współautorem dwóch książek kulinarnych: 
– „Run&Cook. Kulinarny poradnik biegacza” – nominowana do najlepszej książki na świecie (Gourmand World Cookbook Awards 2019 – kategoria Sports and nutrition), 

– „Sex&Cook Miłość od Kuchni” wydana w lutym 2020.

Chef pisze również przepisy do Magazynu KUKBUK, gotuje dla Haps.pl i bywa w Pytaniu na Śniadanie.