wstecz

Tomasz Kolecki -Ekspert Akademii

Sommelier

"Tym, co zajmuje mnie najbardziej, jest krzewienie wiedzy o winie i sommelierstwie."

"Tym, co zajmuje mnie najbardziej, jest krzewienie wiedzy o winie i sommelierstwie, co miałem okazję czynić m.in. przewodnicząc komisji dydaktycznej Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Mając okazję wnieść ten element wiedzy dla przyszłych adeptów Akademii Belvedere i szkół gastronomicznych, po prostu działałbym wbrew sobie przegapiając taką okazję.

Akademia jest szansą na znalezienie i przygotowanie tych młodych ludzi, którzy dzięki swojej ambicji, talentowi, i wsparciu mentorów, będą w  przyszłości nadawać ton polskiej, a być może i szerzej pojętej gastronomii. Jeżeli podążą wybraną ścieżką i wykorzystają przekazaną wiedzę z tak wielu zakresów, które reprezentuje zespól Akademii, staną się przykładem dla kolejnych."

 

Prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich

Sommelier Profesjonalny SSP 2003

Mistrz Polski Sommelierów 2007/2008/2009/2010

Reprezentant Polski na Mistrzostwa Europy i Świata Sommelierów w Sofii 2008, Santiago de Chile 2010, Strasburgu 2010 oraz Tokio 2013

Diploma Association de la Sommellerie Internationale 2013

Water Codex Diploma Hydrosommelier 2010

Szef jury i arbiter m.in. Mistrzostw Polski Sommelierów, Międzynarodowych Mistrzostwach Młodych Sommelierów, Coupe Georges Baptiste, Baltic Sommelier Cup, Young Sommeliers European Cup, Konkursu Win Polskich Jasło, Grand Prix Magazynu Wino, ITQI, IWSC, Wino na Medal i innych.

Autor kart win nagradzanych przez magazyn Wine Spectator

I jeszcze trochę innych…